Lev - dekorace do pokojíčku

Mít krále zvířat v pokojíčku? Proč ne:) Dekorace do dětského pokojíčku s vyřezaným textem: "Remember Who You Are" - Pamatuj Kdo Jsi:) v černé barvě. 

Vyrobeno z HDF o síle 3mm, barveno. Rozměr: 30x34,5cm. Malý zlatý lvíček součástí balení:)

299,00 Kč

Lev je bezpochyby nádherné a impozantní zvíře, ale proč by měl být králem ostatních zvířat? Kde a jak vznikla legenda, která z tohoto krásného tvora udělala krále všech zvířat?

Antické mýty a báje obsahují popisy lví síly a jeho schopnosti být králem všech zvířat. Důkazy o tom je možné najít ve starých řeckých textech nebo v antických sochách, malbách a rytinách. Ale Řekové vůbec nebyli první.

Ve skutečnosti pochází podobné nálezy i z daleko starších časů starověkého Egypta, kolem roku 2000-1500 př.nl. Lev byl tehdy spojován se slunečním božstvem Amonem. Důkazy egyptského uctívání lvů lze nalézt v mnoha egyptských hieroglyfech, uměleckých dílech a na relikviích.

Je pravděpodobné, že status králů zvířat měli lvi i daleko dříve, nicméně o tom neexistují žádné dochované záznamy. Ostatně, lvi si o to svou majestátností prostě říkají. Jejich velikost, síla a odvaha z nich po celém světě činila v očích lidí symbol moci a síly. V mnoha společenstvích byli dokonce uctíváni a pokládáni za otce a vůdce.