Svíčky

Vítejte milovníci ručně litých svíček. K výrobě používáme 100% sójový či včelí vosk nebo i 100% palmový krystalický vosk splňující certifikaci RSPO.


A proč zrovna tyto? V krátkosti popíšeme jejich výhody pro nás a samozřejmě i pro Vás.

100% sójový vosk je vyroben ze sójových bobů, tudíž je 100% přírodní. Používáme certifikované varianty z udržitelného zemědělství, bez pesticidů, herbicidů nebo nějakých příměsí. Doba hoření je u sójového vosku delší až o 25 - 50% a to díky nižšímu bodu tání. Do sójového vosku používáme přírodní esence a bavlněné knoty potažené sójovým voskem pro lepší hoření. Na rozdíl od ropy je sójový vosk obnovitelná surovina. 

100% včelí vosk je nejčistší surovinou pro výrobu svíček. Do včelího vosku používáme dřevěné knoty - nabízejí jedinečné praskající zvuky hořícího ohně a odlišné hoření knotu. Do včelího vosku esence ani vonné oleje nepoužíváme. Včelí vosk si tak zachová svou vůni po medu.

100% palmový krystalický vosk je jedinečný svým efektem ledových krystalů, které vytváří. Hoří a svítí jasnějším plamenem. Používáme výhradně vosk splňující certifikaci RSPO. Říká nám, že vosk pochází z udržitelných zdrojů a splňuje přísná ekologická kritéria na ochranu životního prostředí. Pod logem zeleného palmového listu - RSPO - najdete produkty, které nejenom nezatěžují a neohrožují místí faunu a flóru, ale také podporují místní výrobce a snižují míru chudoby v celém regionu.

Vosky jsou bez jakýchkoli chemických přísad, neobsahují ani petrolej, žádné ropné deriváty, pesticidy ani herbicidy jak je tomu u klasických parafínových svíček. Svíčky vyrobené z přírodních vosků nečadí.  Při hoření se nevylučují žádné škodliviny a doba hoření svíčky je až o 50% delší než u běžných parafinových svíček. 

Udělejte Si Radost ... Vaše USiRa

Svíčky - naše nabídka

Novinkou v našem sortimentu jsou svíčky v květináčku. Praktická záležitost:) Po vyhoření svíčky Vám zbyde malý květináček použitelný např. na sukulenty.  

Jak se ke svíčce správně chovat?

Pokud je knot příliš velký, svíčka vyhoří v rychlejším tempem. Příliš malý knot vytváří ve vosku tunel, a to opět vede ke zkrácení doby hoření.

Svíčky v plechových dózách s víčky obsahují v průměru 175 - 185 g vosku, což znamená, že svíčka hoří přibližně 35 až 43 hodin.

Dřevěný knot - chová se odlišně a potřebuje trošku péči. Zapalovat spíše zapalovačem, ten vytvoří větší a silnější plamen, což je pro zapálení důležité. Knot musí být podpálen celý a hořet v celé své délce. Pokud se to nepodaří napoprvé zkoušejte znovu a znovu.

Nechte svíčkám dostatečný čas na rozhoření. Až po celém obvodu vytvoří rovnoměrný rybníček. Předejdete tak např. vytvoření kráteru či tunelu. 

Zkracujte úměrně knot (cca 4-5 mm) Knot udržujte vždy krátký a bez nánosu z předchozího pálení.

Nenechávejte hořet svíčku příliš dlouhou, netrapte ji (ne více jak 4 hodiny), ani příliš krátkou dobu (může se tvořit tunel).

Mezi dvěma zapáleními svíčky nechte svíčku odpočinout alespoň 5 hodin.

Doporučujeme vždy (pokud není svíčka litá ve skle či jiné k tomu určené nádobě) používat pod-tácek pod svíčky, svícen či cokoliv nehořlavého.